Konferencja prasowa NFOŚiGW w Krakowie

W dniu 5 grudnia Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko wziął udział w konferencji  prasowej zorganizowanej przez NFOŚiGW  pt. „Działania „antysmogowe”, czyli  jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej włącza się w batalię o czyste powietrze i lepszą jakość życia mieszkańców.

Spotkanie z mediami stanowiło element wyjazdu studyjnego dla dziennikarzy zorganizowanego przez NFOŚiGW pn. „Energia z węgla – Polska bez smogu. NFOŚiGW na rzecz jakości powietrza” – na terenie Małopolski i Górnego Śląska.

W konferencji wzięli również udział Prezes Zarządu NFOŚiGW dr inż. Kazimierz Kujda, Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Krakowie Małgorzata Mrugała, Prezes Zarządu MPEC S.A. w Krakowie Jan Sady, Dyrektor Jednostki Realizującej Projekt „Program Ograniczania Niskiej Emisji” w MPEC S.A. w Krakowie Janusz Miechowicz oraz Prezes Zarządu „Geotermia Podhalańska” S.A. w Zakopanem Wojciech Ignacok.


W trakcie konferencji wielokrotnie podkreślano, iż skuteczna walka o poprawę jakości powietrza wymaga  działań różnorodnych, kompleksowych, jest wieloetapowa oraz współpracy instytucji na szczeblu rządowym i samorządowym.


Dodatkowo, przedstawiciele mediów i NFOŚiGW wizytowali Laboratorium Państwowego Monitoringu Środowiska WIOŚ w Krakowie, które jest jednym z najnowocześniejszych tego typu laboratoriów w Europie.